Maj 17, 2019 Jak wybrać meble do salonu?

Jak wybrać meble do salonu?

Urządzenie salonu wymaga od domowników wyobraźni oraz kreatywności. Jeśli odpowiadać będzie za to osoba pomysłowa to na pewno sobie z tym poradzi. W sytuacji jednak, gdy ktoś nie miał wcześniej z taką aranżacją do czynienia powinien zdecydować się na skorzystanie z pomocy architekta wnętrz.

W salonie spędza się w ciągu dnia bardzo dużo czasu, przyjmuje się tam gości, dlatego pomieszczenie to powinno być urządzone wygodnie, nowocześnie i elegancko. Dobór mebli do salonu uzależniony jest od wielu czynników. Ostateczne decyzje wymagają wielu analiz, a także poświęcenia sporej ilości czasu.

 

Lekkie i użyteczne komplety mebli

W salonach powinny królować lekkie oraz użyteczne komplety mebli. Obecnie nie preferuje się już meblościanek, które nie są zbyt modne i tylko zajmują dużo miejsca w salonie. Warto zdecydować się na meble tradycyjne w nieco nowocześniejszej formie, aby cała kompozycja była efektowna. Kolory takich mebli nie powinny być zbyt przesadzone, najlepiej jeśli będą one białe lub też dopasowane do koloru ścian. W takich pomieszczeniach nie warto stawiać na duże regały, ponieważ w salonie nie powinno przechowywać się wielu przedmiotów. Jest to miejsce spotkań i wypoczynku, dlatego też powinno się tam znajdować mało mebli, za to bardzo użytecznych. Mowa tutaj o przestronnej sofie, stoliku kawowym, fotelach, barku, czy też stoliku RTV. Oczywiście zależne jest to od tego, kto co będzie robił w salonie.

 

Można łączyć style

Nie zawsze kupno kompletu mebli jest dobrym pomysłem, jeśli chce się wprowadzić do wnętrza trochę innowacyjności można pomyśleć na poważnie o łączeniu stylów. Taka różnorodność sprawi, że salon będzie się zdecydowanie wyróżniał na tle innych. Można więc zdecydować się na sofę w jednolitym kolorze, ale też komodę w stylu kolonialnym lub szafki w stylu angielskim. Takie połączenia mają głębszy sens, jednak domownicy powinni dokładnie przeanalizować swoje preferencje, w końcu to oni w takim salonie mają czuć się swobodnie i komfortowo. Komplety mebli warto ustawić przy jednej ścianie. W tego typu miejscach nie warto bawić się w łączenie stylów, gdyż nie wygląda to zbyt efektownie. Do salonu można zakupić także podnóżek, aby przyjemniej oglądać telewizję na swoim ulubionym fotelu. Dodatkowo sprawdzą się w takich wnętrzach meble tapicerowane, które charakteryzują się ogromną wytrzymałością, bogatą paletą wzorów, ale też łatwością w czyszczeniu. Wybory mogą być bardzo zróżnicowane, wszystko zależy od tego, do czego będzie służył salon w danym domu.

 

Dobierz meble do salonu już dziś! 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!