17 maja, 2019 Jak wybrać meble do salonu?

Jak wybrać meble do salonu?

Urządzenie salonu wymaga od domowników wyobraźni oraz kreatywności. Jeśli odpowiadać będzie za to osoba pomysłowa to na pewno sobie z tym poradzi. W sytuacji jednak, gdy ktoś nie miał wcześniej z taką aranżacją do czynienia powinien zdecydować się na skorzystanie z pomocy architekta wnętrz.

W salonie spędza się w ciągu dnia bardzo dużo czasu, przyjmuje się tam gości, dlatego pomieszczenie to powinno być urządzone wygodnie, nowocześnie i elegancko. Dobór mebli do salonu uzależniony jest od wielu czynników. Ostateczne decyzje wymagają wielu analiz, a także poświęcenia sporej ilości czasu.

 

Lekkie i użyteczne komplety mebli

W salonach powinny królować lekkie oraz użyteczne komplety mebli. Obecnie nie preferuje się już meblościanek, które nie są zbyt modne i tylko zajmują dużo miejsca w salonie. Warto zdecydować się na meble tradycyjne w nieco nowocześniejszej formie, aby cała kompozycja była efektowna. Kolory takich mebli nie powinny być zbyt przesadzone, najlepiej jeśli będą one białe lub też dopasowane do koloru ścian. W takich pomieszczeniach nie warto stawiać na duże regały, ponieważ w salonie nie powinno przechowywać się wielu przedmiotów. Jest to miejsce spotkań i wypoczynku, dlatego też powinno się tam znajdować mało mebli, za to bardzo użytecznych. Mowa tutaj o przestronnej sofie, stoliku kawowym, fotelach, barku, czy też stoliku RTV. Oczywiście zależne jest to od tego, kto co będzie robił w salonie.

 

Można łączyć style

Nie zawsze kupno kompletu mebli jest dobrym pomysłem, jeśli chce się wprowadzić do wnętrza trochę innowacyjności można pomyśleć na poważnie o łączeniu stylów. Taka różnorodność sprawi, że salon będzie się zdecydowanie wyróżniał na tle innych. Można więc zdecydować się na sofę w jednolitym kolorze, ale też komodę w stylu kolonialnym lub szafki w stylu angielskim. Takie połączenia mają głębszy sens, jednak domownicy powinni dokładnie przeanalizować swoje preferencje, w końcu to oni w takim salonie mają czuć się swobodnie i komfortowo. Komplety mebli warto ustawić przy jednej ścianie. W tego typu miejscach nie warto bawić się w łączenie stylów, gdyż nie wygląda to zbyt efektownie. Do salonu można zakupić także podnóżek, aby przyjemniej oglądać telewizję na swoim ulubionym fotelu. Dodatkowo sprawdzą się w takich wnętrzach meble tapicerowane, które charakteryzują się ogromną wytrzymałością, bogatą paletą wzorów, ale też łatwością w czyszczeniu. Wybory mogą być bardzo zróżnicowane, wszystko zależy od tego, do czego będzie służył salon w danym domu.

 

Dobierz meble do salonu już dziś! 

Search
Search
Drogi Kliencie, od 01.12.2021r. została wyłączona opcja zakupów w sklepie internetowym. Sklep nie prowadzi już sprzedaży online. Za utrudnienia przepraszamy.
close