13 maja, 2019 Narożnik prawy czy lewy – jak odróżnić?

Narożnik prawy czy lewy – jak odróżnić?

Narożnik Korfu to idealne rozwiązanie do salonu. Oprócz eleganckiego wyglądu cechuje się niezwykłą funkcjonalnością. Pełnić może rolę wygodnego siedziska, umożliwiającego wyprostowanie nóg.

W sytuacjach, w których organizujemy spotkanie towarzyskie, wystarczy przed narożnikiem ustawić stolik, aby całość przypominała barową lożę i ułatwiała integrację między gośćmi. Z kolei w sytuacji, w której potrzebujemy kogoś przenocować, wystarczy kilka prostych ruchów, aby narożnik przekształcił się w obszernych rozmiarów łoże. Podczas zakupów tego mebla wielu klientów zastanawia się, który model wybrać: narożnik prawo czy lewostronny. Dziś przybliżymy, jak rozróżnić te dwa modele oraz co wziąć pod uwagę podczas swoich decyzji zakupowych.

 

Narożnik prawo czy lewostronny – z czym właściwie mamy do czynienia?

Czasem wystarczy tylko rzucić okiem na opis produktu w sklepie, aby wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Często jednak sklepy posługują się nazwami, które w żaden sposób nie oddają tego, czy narożnik jest prawo, czy lewostronny. W takim wypadku możemy tę zagadkę w prosty sposób rozwikłać samodzielnie.

 

Wystarczy, że ustawimy się naprzeciwko mebla. Kolejnym krokiem jest porównanie długości „ramion” narożnika. Jeśli to po lewej stronie jest krótsze, wtedy mamy do czynienia z narożnikiem lewostronnym. Jeśli natomiast to prawa strona jest krótsza, wtedy nie powinniśmy mieć wątpliwości – narożnik, na który patrzymy jest prawostronny.

 

Jaki narożnik wybrać?

Zanim zdecydujemy się w sklepie na konkretny mebel, warto wcześniej przeanalizować miejsce, w którym będzie on ustawiony. Bywa bowiem, że światło padające z okna może odbijać się w telewizorze, jeśli osoba siedzi na lewej lub prawej stronie narożnika. Aby uniknąć tego nieprzyjemnego efektu wystarczy wybrać model mebla o takim skręcie, który pozwoli zniwelować to wrażenie.

Jeśli zadając sobie pytanie „narożnik prawo czy lewostronny” nadal nie możemy zdecydować się na jednoznaczną odpowiedź, mamy jeszcze jedną opcję. Coraz więcej osób posiada bowiem w swojej ofercie narożniki uniwersalne. Ich największą zaletą jest to, że mogą być zarówno narożnikiem lewostronnym, jak i prawostronnym – wszystko zależy od tego, jak go zamontujemy. To rozwiązanie z pewnością sprawdzi się u osób, które cenią wysoką funkcjonalność mebli. Zaletą narożnika uniwersalnego jest również to, że w razie zmiany miejsca zamieszkania, nie musimy wyposażać się w nowy mebel. Wystarczy, że po remoncie lub po przeprowadzce zmontujemy narożnik według własnego gustu.

Szeroka oferta narożników z łatwością pozwoli nam wybrać taki, który idealnie pasować będzie do naszego wystroju. Przed zakupami warto jednak wziąć pod uwagę to, który skręt narożnika najlepiej spełni oczekiwania nasze i naszych bliskich.

Sprawdź wszystkie nasze meble tapicerowane ! 

Search
Drogi Kliencie, od 01.12.2021r. została wyłączona opcja zakupów w sklepie internetowym. Sklep nie prowadzi już sprzedaży online. Za utrudnienia przepraszamy.
close